5 ciekawych miejsc do zobaczenia w centrum Warszawy

Niezależnie od ilości wolnego czasu, w Warszawie zawsze jest co robić. Co warto zobaczyć w centrum stolicy, gdy do dyspozycji jest kilka wolnych godzin, np. w oczekiwaniu na przesiadkę?

Park Saski

Zlokalizowany tuż przy ulicy Marszałkowskiej, nieduży park to pozostałość wielkiego założenia – Pałacu Saskiego z XVIII w. Choć po niesamowitym pałacu pozostał jedynie niewielki fragment, czyli Grób Nieznanego Żołnierza, Park Saski nadal skrywa wiele przepięknych rzeźb, starych drzew, urokliwych ławeczek oraz imponujących rozmiarów fontannę.

Pałac Kultury i Nauki

Ta najbardziej kontrowersyjna budowla stolicy, ma jedną niepodważalną zaletę – pozwala zobaczyć panoramę miasta w pełnej okazałości. W pałacu organizowane są wystawy, można pójść do teatru, kina, restauracji, a w zimie pojeździć na łyżwach.

Plac Konstytucji

Ten ogromny i bardzo interesujący plac to kolejna pamiątka czasów PRL-u, która skupia wiele elementów architektury charakterystycznych dla tego okresu. Szczególnie ciekawie prezentują się dostojne płaskorzeźby ludzi pracy, prezentowanych niczym superherosi.

Ulice: Chmielna, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście

Gąszcz butików, kawiarń i restauracji w nowocześnie odrestaurowanych kamienicach, pełnych turystów, przyjezdnych, spacerowiczów i stałych bywalców – ulice Chmielna, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście tętnią życiem niemal całą dobę i stanowią jedną z ulubionych tras spacerowych w Warszawie.

Plac Grzybowski

Modny, choć znajdujący się nieco na uboczu, punkt w centrum, w którym historię i nowoczesność widać na każdym kroku. Otoczenie wieżowców, kameralnie ulokowane ławeczki wśród zieleni i sąsiedztwo pięknego kościoła pw. Wszystkich Świętych tworzą niezwykły klimat tego miejsca.

Coś na ząb

Nawet krótkie zwiedzanie pełnej życia Warszawy może zaostrzyć apetyt, ale w sercu stolicy nie brakuje miejsc na pyszny posiłek na każdą kieszeń. Gdy poszukiwane są swojskie pierogi, sushi, pizza Warszawa z szeroką ofertą wykwintnych restauracji, klimatycznych knajpek, kawiarń, studenckich i rodzinnych lokali, dogodzi wszystkim miłośnikom dobrego jedzenia.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading