4 pomysły na spacer po Warszawie

Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto i Łazienki to nie jedyne atrakcje Warszawy. W stolicy jest pełno pięknych, ciekawych i nieco zapomnianych miejsc, które pozwalają poczuć jej niesamowity i różnorodny klimat. Gdzie warto się udać się na spacer, jeśli chcemy zobaczyć mniej znane oblicze Warszawy?

1. Mariensztat

fot. warszawska.info
fot. warszawska.info

Odbudowane po II wojnie światowej kamieniczki ukazują jak wyglądała XVIII-wieczna Warszawa, przez ówczesnych zwana „Paryżem północy”. Mariensztat dzieli od Starego Miasta kilka minut spaceru, a mimo to jest to jednym z najspokojniejszych miejsc w tej części miasta.

2. Las Bielański

To doskonałe miejsce na długi, spokojny spacer wśród ciekawe fauny i flory, który pozwoli odpocząć od zgiełku miasta. Dobrze utrzymane ścieżki, zadaszone ławeczki, plac zabaw dla dzieci oraz przepiękny dawny klasztor Kamedułów stwarzają idealne warunki dla spacerowiczów, amatorów sportu i miłośników miejsc z ciekawą historią.

3. Park Skaryszewski
Odkryta na nowo Saska Kępa przyciąga dziś rzesze miłośników nieco sennej i artystycznej atmosfery tego miejsca. Wielu z nich trafia do Parku Skaryszewskiego, który dzięki bujnej roślinności, jeziorku i rzeźbom jest jednym z najbardziej malowniczych parków Warszawy. To rzadko uczęszczane przez turystów miejsce może przypaść do gusto dzieciom za sprawą mieszkających w nim wiewiórek.

pizzeria na Bemowie
for. bemowo.waw.pl

4. Boernerowo
Choć na spacer po Boernerowie trzeba wyjechać daleko poza centrum, warto poświęcić czas, aby zobaczyć to bardzo ciekawe, prawie nieznane miejsce. Zielone osiedle powstało w dwudziestoleciu międzywojennym na terenie Transatlantyckiej Centrali Radiotelegraficznej. Drewaniane domki i wille z tamtej epoki z oryginalnymi tabliczkami adresowymi mimo lat zachowały swój niesamowity klimat. Spacer po Boernerowie można zakończyć w jednej z licznych pizzerii na Bemowie, skąd moża łatwo wrócić do centrum miasta.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading