4 polskie wioski św. Mikołaja, które zachwycą dzieci

Spotkanie ze św. Mikołajem to marzenie każdego dziecka, aby je spełnić wcale nie musimy wybierać się na koło podbiegunowe. W Polsce mamy już kilka wiosek św. Mikołaja, oprócz głównego gospodarza dzieci mogą w nich spotkać jego pomocników i na własne oczy zobaczyć jak w wiosce świętego wygląda okres przygotowań do Bożego Narodzenia.

Park Świętego Mikołaja w Zatorze

fot. wycieczkazdzieckiem.pl
fot. wycieczkazdzieckiem.pl

Główna atrakcja parku w Zatotrze to oczywiście spotkanie z „prawdziwym” św. Mikołajem, ale na dzieci czeka także wiele bajkowych postaci, np. Królewna Śnieżka z krasnoludkami i Bob Budowniczy. W „kotle zapomnienia” dzieci mogą spalić karteczki z wypisanymi złymi uczynkami.

Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie

Dzieci mają tu okazję poznać św. Mikołaja i Panią Mikołajową, elfy oraz zobaczyć imponujące królestwo Królowej Śniegu.

Przystanek Świętego Mikołaja w Drzewinie
W tym miejscu święty przyjmuje swoich gości w biurze, gdzie opowiada o przygotowaniach do świąt i swoich podróżach po całym świecie. Obok znajduje się szopka, w której Świętej Rodzinie towarzyszą prawdziwe zwierzęta, a w tutejszej Szkole Elfów dzieci mogą wziąć udział w wielu ciekawych warsztatach.

fot. mamzone.pl
fot. mamzone.pl

Kraina Świętego Mikołaja w Kołacinku
Zwiedzając magiczną krainę w Kołacinku zwiedzający spotykają wiele postaci z tradycyjnych baśni, takich jak Królowa Śniegu czy Jaś i Małgosia. Spotkanie z Mikołajem odbywa się w Sali Tronowej w chacie świętego, w której na małych gości czeka wór z prezentami. Aby go otrzymać dzieci spisują swoje przewinienia na Czarodziejskiej Kartce „Niezapominajce”.

Zdjęcie główne: www.dzieckowpodrozy.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading