4 ciekawe pomysły na zagraniczne wycieczki weekendowe

Weekendowa wycieczka za granicę to doskonały pomysł na wyrwanie się z rutyny i dostraczenie sobie niecodziennych wrażeń. Dzięki dobrej organizacji w kilka dni można zobaczyć słynne atrakcje, znaleźć chwilę na relaks, a do tego wziąć udział w ciekawym wydarzeniu. Oto kilka propozycji na wycieczki weekendowe za granicę.

wycieczki weekendowe

1. Amsterdam i okolice

Atrakcje multikulturowej stolicy Holandii imponują różnorodnością. Przez kilka dni spędzonych w Amsterdamie możemy zobaczyć jedno z najlepszych muzeów sztuki na świecie, kultową Dzielnicę Czerwonych Świateł, wybrać się do skansenu wiatraków i fabryki znakomitego holenderskiego sera, a w warsztacie szewskim odkryć jak powstają słynne drewniane buty.

wycieczki weekendowe

2. Wenecja

Obok Paryża to ulubiony cel podróży zakochanych par. Rejs gondolą, klimatyczne kawiarnie i restauracyjki, setki zabytkowych pałaców i kościołów i relaks na szerokiej, piaszczystej plaży nad Adriatykiem to niezawodny plan na udany weekend.

wycieczki weekendowe

3. Bukareszt

Jesli marzy wam się ciekawy weekend w miejscu pełnym kontrastów, warto wybrać się do stolicy Rumunii. Bukareszt to fascynujące i dynamiczne miasto o eklektycznej zabudowie, łączącej przeszłość i nowoczesność. Warto w nim zobaczyć budynek parlamentu – największy w Europie, rezydencję królów Rumunii w Peles i średniowieczny zamek hrabiego Drakuli.

wycieczkie weekendowe

4. Barcelona

Kilka dni to zdecydowanie za mało na obejrzenie wszystkich atrakcji Barcelony, dlatego dobrym pomysłem może być pobyt tematyczny, np. weekend kulinarny, który można znaleźć w ofercie LOT Travel (tutaj). Spacery po najsłynniejszych ulicach miasta ze słynnymi budowalmi Antonio Gaudiego, degustacja pysznego jedzenia i wybornych win i towarzyszące im barwne opowieści przewodnika będą prawdziwą ucztą da zmysłów.

Zdjęcie główne: www.wyskoczmy.pl