3 piękne szlaki kajakowe w Polsce

Tak jak góry przyciągają amatorów sportów zimowych, tak latem rzeki i jeziora okupują miłośnicy aktywnego wypoczynku w wodzie. Na kajakarstwo jest w Polsce wiele bardzo dobrych miejsc, oto 3 niezwykle piękne i ciekawe szlaki.

Kajakarstwo w Polsce to od wielu lat jeden z najpopularniejszych sposobów aktywnego spędzania czasu w wodzie. Szlaków kajakowych na naszych terenach nie brakuje. Różnią się nie tylko rozciągającymi się wzdłuż rzek widokami, ale także stopniem trudności oraz infrastrukturą. Oto 3 godne polecenia szlaki kajakowe w różnych częściach Polski.

fot. powiat.konin.pl

Wielka Pętla Wielkopolski – szlak obejmujący rzeki: Warta, Noteć i Kanał Śleszyński o łącznej długości 690 km, z 28 w większości zabytkowymi śluzami. Płynąc tym szlakiem można obejrzeć kilka parków narodowych i krajobrazowych oraz korzystać z nowoczesnej infrastruktury – marin, przystani i slipów kajakowych.

Szlak kajakowy rzeki Dunajec – jego długość wynosi 202 km i wiedzie od od Nowego Targu do Ujścia Jezuickiego. To miejscami trudny szlak, za to obfitujący w przepiękne widoki i mnóstwo zabytków kultury. Po drodze można podziwiać m.in. Szczawnicę, Jezioro Roźnowskie i oczywiście malownicze Pieniny.

fot. kajaki-krutynia.pl

Szlak Rzeki Krutyni – nie może go zabraknąć w żadnym zestawieniu dla kajakarzy, ponieważ ten liczący 109 km szlak jest uznawany za jeden z najpiękniejszych w Europie. Biegnie przez Puszczę Piską oraz Mazurski Park Krajobrazowy, które zachwycają pięknem przyrody oraz licznymi atrakcjami turystycznymi, takimi jak klasztor filiponów w Wojnowie.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading