3 bezpieczne preparaty na chorobę lokomocyjną dla każdego

Objawy choroby lokomocyjnej coraz łatwiej można łagodzić za pomocą różnych dostępnych w aptekach preparatów. Wiele z nich wykorzystuje naturalne właściwości imbiru, inne działają na zasadzie akupresury, a co najważniejsze są bezpieczne dla dzieci, czyli osób najczęściej cierpiących z powodu złego samopoczucia w podróży.

objawy choroby lokomocyjnejChoroba lokomocyjna to niegroźna przypadłość, która w zdecydowanej większości mija wraz z wiekiem. Mimo to, jej pojawienie jest dla młodych podróżników wyjątkowo przykre. Sytuację komplikuje fakt, że nie wszystkie leki na objawy choroby lokomocyjnej są bezpieczne dla maluchów. Na szczęście, na rynku pojawiło się już wiele środków, które mogą zażywać zarówno dzieci, jak i kobiety w ciąży.

Leki antyhistaminowe, np. Aviomarin
Aviomarin to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych preparatów na objawy choroby lokomocyjnej. Działa przeciwwymiotnie i łagodnie uspokaja, a do tego jest łatwo dostępny. Jego jedyną wadą jest to, że nie można go podawać dzieciom poniżej 2. roku życia.

Preparaty z imbirem
Bardzo popularne stały się ostatnio preparaty na objawy choroby lokomocyjnej z imbirem. Kłącze imbiru było stosowane od stuleci na objawy choroby morskiej przez arabskich żeglarzy i choć nie wszystkie badania potwierdzają jego działanie, środki zawierające imbir są z powodzeniem stosowane przez mamy maluszków oraz kobiety w ciąży cierpiące z powodu mdłości, nie tylko podczas podróży.

Akupresuraobjawy choroby lokomocyjnej
Zaklejanie nadgarstków lub pępka to metody, które jeszcze kilka lat temu u jednych wywoływały uśmiech i niedowierzanie, a dla innych były jedyną skuteczną pomocą na złe samopoczucie w czasie podróży. Zgodnie z zasadami akupresury, ucisk poszczególnych punktów na ciele blokuje receptory odpowiedzialne za objawy choroby lokomocyjnej. Dziś wśród wielu osób ta metoda jest na tyle skuteczna, że przed każdą podróżą korzystają z dostępnych w aptekach specjalnych plastrów i opasek uciskowych.

Choć do wyboru mamy całkiem sporo preparatów na chorobę lokomocyjną, nie wolno  zapominać o odpowiednim przygotowaniu do podróży, które może pomóc uniknąć albo zdecydowanie złagodzić jej objawy. Podstawowe zasady zapobiegania mdłościom w czasie podróży znajdziecie tutaj: http://aviomarin.com.pl/o-chorobie-lokomocyjnej

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading