11 polskich miast walczy w konkursie na najpiękniejsze miasto świata

Siedem Nowych Cudów Świata - MiastaSzwajcarska fundacja New7Wonders organizuje konkurs na najpiękniejsze miasta świata. Zgłoszono już 1259 miast, między innymi: Nowy Jork, Madryt, New Delhi, Monte Carlo. Polscy internauci przedstawili do konkursu 11 miast. Są to: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zamość.

Konkurs potrwa do 6 grudnia 2013 roku, a głosowanie odbywa się etapami. Pierwszy etap kończy się w marcu 2012 roku. Do tego czasu internauci mogą głosować na dowolnie wybrane miasto spośród wcześniej zgłoszonych. W listopadzie 2012 roku rozpoczną się kwalifikacje, w wyniku których 300 miast, po jednym z każdego kraju, (w tym 77 z największą ilością głosów internautów) przejdzie do drugiego etapu. W finale znajdzie się 28 miast, z czego 7 pierwszych uzyska tytuł jednego z najcudowniejszych na świecie.

Musimy się postarać

My, polscy internauci, powinniśmy się postarać, aby któreś z polskich miast znalazło się w czołówce. Przypomnijmy, że w konkursie na siedem Nowych Cudów Natury nasze Mazury znalazły się na miejscu 14, jako jedyny region z Europy. Jest to spory sukces, który – jak twierdzą lokalni samorządowcy – rozreklamował Krainę Tysiąca Jezior wśród europejskich turystów. Konkurencją dla Mazur były takie cuda natury jak: Amazonka, zatoka Ha Long, wodospad Iguazú na granicy Brazylii i Argentyny, wyspa Jeju, Park Narodowy Komodo w Indonezji, podziemna rzeka Puerto Princessa oraz Góra Stołowa w Kapsztadzie. To właśnie na nie głosowano najczęściej.

Zachęcamy naszych rodaków do głosowania na piękne polskie miasta. Dlaczego np. Kraków czy Gdańsk nie mógłby zwycięsko konkurować z Madrytem czy Monte Carlo? Potrzebne są tylko Wasze głosy!

 

Źródło: new7wonders.com

Comments 2 Responses

  1. BARBARA STRZELEWICZ 17 stycznia 2012

Leave a Comment!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading