Od 1 stycznia wycieczki na Białoruś bez wiz

Wbrew stereotypom, Białoruś to ciekawy kraj, w którym turyści zainteresowani historią i kulturą naszej części Europy oraz pięknem dziewiczej przyrody, nie będą narzekać na nudę. Od 1 stycznia zwiedzanie Białorusi będzie łatwiejsze niż dotychczas.

10 dni bez wizy w strefach turystycznych
Białoruś przez lata była nieco zapomniana przez polskich turystów, głównie za sprawą konieczności wyrabiania wizy i stereotypów na temat naszego wschodniego sąsiada. Od 1 stycznie wiele w tej kwestii może się zmienić, ponieważ zgodnie z dekretem podpisanym przed kilkoma dniami przez Aleksandra Łukaszenkę, ruch bezwizowy dla Polaków zostanie powiększony o strefę „Kanał Augustowski” i strefę turystyczno-rekreacyjnę „Brześć”, w których bez wizy można przebywać do 10 dni.

Grodno, Brześć, Puszcza Białowieska
Co warto zobaczyć na obszarze objętym ruchem bezwizowym? Miasto Grodno jest pełne zabytków, które noszą ślady kilku epok oraz polskiej tożsamości. Obowiązkowe punkty wycieczki to z całą pewnością Stary i Nowy Zamek Królewski, dom Elizy Orzeszkowej, muzeum-apteka, warto też obejrzeć liczne świątynie katolickie i prawosławne, w tym XII-wieczną cerkiew świętych Borysa i Gleba. Strefa turystyczna Brześcia to nie tylko miasto ze słynną, imponującą rozmiarami twierdzą brzeską, ale także białoruska część Puszczy Białowieskiej, którą można przemierzać pieszo lub na rowerach. Z kolei miłośnicy turystyki wodnej w sezonie letnim od 1 maja do 30 września, za wschodnią granicę będą mogli wpłynąć Kanałem Augustowskim.