Zdrowie na wakacjach – zapalenie pęcherza

W czasie wakacji może nas dopaść wiele nieprzyjemnych dolegliwości przed którymi czasem trudno się ustrzec. Jedną w z nich, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, jest zapalenie pęcherza. Pakując podróżną apteczkę, warto zabezpieczyć się także na wypadek tego wyjątkowo nieprzyjemnego schorzenia.

Bolesne objawy

zapalenie pęcherza

fot. se.pl

Objawów zapalenia pęcherza nie sposób przeoczyć. Ból i pieczenie przy oddawaniu moczu, konieczność częstego oddawania moczu, ból w dole brzucha i zmieniony zapach moczu to najczęstsze symptomy infekcji pęcherza. Jak łatwo sobie wyobrazić, uczucie ciągłego parcia na pęcherz oraz ostry ból przy oddawaniu moczu w czasie wakacyjnego wyjazdu może przysporzyć prawdziwej udręki, dlatego zamiast narażać się na chorobę lepiej podjąć odpowiednią profilaktykę.

Ostrożnie na wakacjach

zapalenie pęcherza

fot. szkodazdrowia.pl

W większości przypadków zapalenie pęcherza wywołują bakterie E. Coli, które mogą wniknąć do dróg moczowych, jeśli zaniedbamy higienę intymną lub narazimy się na szereg sprzyjających zakażeniu czynników. Rozwojowi zakażenia szczególnie sprzyja wychłodzenie i osłabienie organizmu w czasie niskich temperatur, przeziębienie okolic brzucha i miednicy. Wystarczy nieodpowiedni ubiór w czasie zimowego spaceru, czy zbyt długie przesiadywanie w mokrym stroju kąpielowym na chłodnym piasku lub kamieniach, aby wakacyjna idylla zamieniła się w prawdziwy koszmar. Oczywiście, nie oznacza to, że w czasie urlopu nad morzem mamy unikać plażowania. Zamiast tego, warto zadbać o odpowiednią higienę okolic intymnych, ubiór adekwatny do warunków pogodowych oraz suchą i przewiewną bieliznę. A jeśli infekcji nie uda się uniknąć, w apteczce warto mieć skuteczny lek, który leczy zapalenie pęcherza. Więcej o zapobieganiu i leczeniu zapalenia dolnych dróg moczowych tutaj: http://neofuragina.pl/

Zdjęcie główne: www.drytac.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)