Spacerem po Poznaniu – najsłynniejsze zabytki i atrakcje

Stolica Wielkopolski to przepiękne miasto o wyjątkowym uroku. Przyciąga zainteresowanych sztuką, kulturą i historią, ale to także prężnie rozwijający się, nowoczesny ośrodek naukowy i biznesowy. Co warto obejrzeć, spacerując po Poznaniu?

Kolebka Polski

fotograf poznań

fot. poznan.pl

Serce Poznania i jego najpiękniejsza część to oczywiście Starówka z najstarszą częścią miasta – Ostrowem Tumskim, ściśle związanym z początkiem naszej państwowości. Na Rynku zlokalizowana jest najpiękniejsza polska budowla renesansowa – Ratusz, w którym dziś mieści się Muzeum Historii Miasta Poznania. Starówka z urokliwymi uliczkami, dawną zabudową handlową i okazałymi kamienicami to doskonała sceneria do profesjonalnych sesji zdjęciowych (np. fotograf Poznań) lub amatorskich. W Poznaniu nie brakuje także innych zabytkowych budowli – zamków i pałaców, np. Pałac Działyńskich na Starym Rynku.

Parki i muzea

fotograf poznań

fot. dzieckowpodrozy.pl

Na spacerze po Poznaniu oprócz zabytków zobaczymy także inne atrakcje – parki i ośrodki rekreacyjne, w tym słynną poznańską Maltę. Jezioro z torem regatowym i atrakcyjną infrastrukturą na brzegach oraz znajdujące się tam zoo stwarzają idealne warunki do całodniowego wypoczynku dla rodzin i nie tylko. Dużą popularnością cieszy się również park w miejscu dawnej cytadeli – historycznym miejscu, dziś pełnym bujnej roślinności i miejsc do aktywnego spędzania czasu. Bardzo ciekawe są poznańskie muzea. Mnóstwo fascynujących informacji czeka na zwiedzających w Muzeum Archeologicznym oraz Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego z Bramą Poznania, zaliczonym w 2014 roku do 7 Cudów Polski National Geographic.

Zdjęcie główne: www.gunar.com.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)