Praca na wakacje 2011, czyli jak wypocząć pracując

Praca na wakacje 2011

Wakacje 2011 zbliżają się wielkimi krokami! Część z nas już wie gdzie będzie odpoczywać, przed częścią stoi pytanie „Gdzie wyjechać na wakacje?”. Spora część, zwłaszcza młodzieży ma jeszcze przed sobą inne pytanie a mianowicie „Za co wyjechać na wakacje?”. Praca na wakacje połączona z wypoczynkiem to jedna z lepszych ofert spędzenia dwóch wakacyjnych miesięcy.

 

Gdzie szukać pracy na wakacje?

Najwygodniejszym, najprostszym i zawierającym największa bazę ofert pracy na wakacje jest internet. To właśnie tam polecamy zacząć poszukiwania. W sieci rozpoczął się zauważalny ruch w poszukiwaniu ofert pracy w wakacje 2011. W sieci istnieje wiele bardzo dobrych i popularnych serwisów zawierających obszerną bazę ogłoszeń – od tych powinniśmy zacząć. Drugim, wartym uwagi miejscem do poszukiwania wakacyjnej pracy się miejscowe urzędy pracy. Każdy z nich posiada a przynajmniej powinien posiadać swoją stale aktualizowaną bazę lokalnych ofert. Godnym poszukiwań są też fora internetowe, zwłaszcza te fora, które są własnością wspomnianych powyżej najpopularniejszych baz ofert pracy. Gdy już znajdziemy ofertę w sam raz dla nas warto również skorzystać z takich for w poszukiwaniu informacji o przyszłym pracodawcy, pozostawionych po innych forumowiczach, często z poprzednich lat. Będziemy mogli wtedy możliwość dowiedzenia się czy czasem nasz przyszły pracodawca nie jest tyranem lub miał w poprzednich latach problemy z wypłacaniem na czas. Jak wiadomo „kto pierwszy ten lepszy” choć i tutaj zdarzają się wyjątki. W związku tym odradzamy „napalanie się” na pierwszą znalezioną ofertę pracy. Takie decyzje należy podejmować z głową aby potem przez okres wakacyjny tego nie żałować.

 

Praca nad morzem

Zdecydowanie największa rzesza młodzieży ruszy w poszukiwaniu wakacyjnej pracy i odpoczynku nad morze. Z racji tematyki naszego serwisu pokrótce omówimy zagadnienie na podstawie polskiego morza. Najwięcej ofert czeka na nas w branży gastronomicznej i marketingowej, mniej jest natomiast ofert pracy umysłowej. Jeśli chodzi o gastronomię to mamy do wybory różnego rodzaju hotele, pensjonaty, bary, kawiarnie, restauracje, puby, dyskoteki, lodziarnie itp. Najczęściej poszukiwani są sprzątaczki, kelnerzy czy kucharze. Zdarza się również praca na plaży w roli „dostawcy drożdżówek” czy lodziarza. Branża marketingowa to jak się pewnie większość z Was domyśla dystrybucja ulotek reklamowych.

 

Praca na wakacje w pozostałej części Polski

Wśród ofert pracy na wakacje w pozostałej części Polski, królują oferty pracy fizycznej, za wyjątkiem miejscowości turystycznych np. góry, mazury czy też miejscowości uzdrowiskowe i posiadające wiele atrakcji. Spośród ofert pracy fizycznej mamy do wyboru różnego rodzaju prace sezonowe przy zbiorze owoców i warzyw… No dobra miała być praca na wakacje połączona z wypoczynkiem. Już kończymy o zbiorze truskawek.

 

Przedstaw się przyszłemu pracodawcy

Nie ważne czy szukasz pracy fizycznej, umysłowej, nad morzem, w górach czy na mazurach warto mieć przygotowane CV z prawdziwego zdarzenia. W internecie znajduje się wiele przykładowych CV tak więc nie powinno być z tym większych problemów. Obecnie wielu pracodawców odrzuca wszystkie zgłoszone CV bez zdjęcia jednak nie należy się tym sugerować. Nie wygląd a nasze umiejętności są wartościowe dla przyszłego pracodawcy. Wiadome jest, że takie CV nie musi być aż tak rozbudowane jak normalnie. Powinniśmy w nim zawrzeć najważniejsze cechy osobowości, podzielić się swoimi doświadczeniami, związanymi bezpośrednio lub pośrednio z praca w przyszłym, sezonowym zawodzie.

Życzymy owocnych poszukiwań pracy na wakacje. Niech Wasz wysiłek połączony z wypoczynkiem będzie najwyższych lotów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.2/10 (10 votes cast)
Praca na wakacje 2011, czyli jak wypocząć pracując, 6.2 out of 10 based on 10 ratings