Polska atrakcyjna jak długa i szeroka

Godło PolskiWakacje za granicą są dostępne dla przeciętnego Polaka. Gdy więc obejrzeliśmy już mniej i bardziej egzotyczne plaże, zwiedziliśmy dalekie muzea i zabytki, posmakowaliśmy tamtejszych potraw, przychodzi nam do głowy myśl, że nie znamy zbyt dobrze własnego kraju. Gdzie więc znaleźć miejsce na wakacje w Polsce? Najpierw przychodzą nam na myśl takie regiony jak Podhale, wybrzeże Bałtyku oraz Mazury. Kto nigdy tam nie trafił, powinien koniecznie zobaczyć Zakopane, przejść się Krupówkami i na Giewont, pospacerować po sopockim molo i popływać po mazurskich jeziorach. Są to na pewno najpiękniejsze miejsca w Polsce, warto tu przywieźć znajomych z zagranicy.
Ale przecież to nie wszystko, czym możemy się pochwalić, bo przecież „piękna nasza Polska cała” – jak mówią słowa słynnego poloneza. Dla ekoturystów rajem na ziemi okaże się na pewno dolina Biebrzy – 7 tysięcy hektarów dzikiej przyrody, jakiej już nie ma nigdzie w Europie. Kto chce odetchnąć od cywilizacji i obserwować naturę, znajdzie przytulisko w gospodarstwach agroturystycznych. Polecane miejsca na wakacje w Polsce to także Kaszuby ze wspaniałymi Borami Tucholskimi, spływami kajakowymi. Nie dotarły tu jeszcze rzesze turystów, a krajobrazy Kaszub przypominają Mazury, tyle że bez tłumów. To ostatni czas na spokojny odpoczynek, bez hałasu, pośpiechu, w kontakcie z nieskażoną naturą. Podobnie jest na przeciwległym krańcu Polski – na Roztoczu, gdzie szumy na Tanwi koją rozdygotane nerwy.
A nie można przecież nie wymienić takich miast jak Kraków, Toruń, Kazimierz nad Wisłą czy modny od niedawna, a piękny od zawsze – Sandomierz. Nie wypada nie znać ich architektury, trzeba przejść się zaułkami, wypić kawę na rynku. A jest jeszcze Wieliczka z kopalnią soli, Stare Miasto w Zamościu, zamek krzyżacki w Malborku i wiele innych. Kto lubi podczas wakacji zwiedzać atrakcyjne miejsca, ma spory wybór. W Polsce nie brakuje atrakcji turystycznych. Warto zapraszać tu cudzoziemców na urlopowy wypoczynek i … samemu nie szukać szczęścia gdzie indziej.

Bory Tucholskie:

Bory Tucholskie (fot. pawelsuwinski.ovh.org)

Bory Tucholskie widziane z roweru

Bory Tucholskie from Andrzej on Vimeo.

Panorama Kazimierza Dolnego (fot. własne)

Panorama Kazimierza Dolnego (fot. własne)

Film promocyjny Kazimierza Dolnego:

 

Film promocyjny Polski:

 

 

WakacjoManiak.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.7/10 (12 votes cast)
Polska atrakcyjna jak długa i szeroka, 6.7 out of 10 based on 12 ratings