Pogoda na czerwiec. Aktualizacja

Prognoza pogody na czerwiec w PolsceBardzo słonecznie, bardzo burzowo i upalnie – na termometrach zobaczymy nawet 34 stopnie w cieniu. Tak, według synoptyków TVN METEO zapowiada się pogoda na czerwiec. Z długoterminowej prognozy pogody wynika, że taka tropikalna aura będzie nam towarzyszyć, aż do 21 czerwca, jednak już po kilku dniach znowu będziemy mieć „polską Afrykę nad głowami”.

 

Prognoza według synoptyków TVN METEO

We wtorek już tylko na Suwalszczyźnie nie będzie kropić. W pozostałych regionach może zagrzmieć. Znów bardzo ciepło. Od 26°C na Pomorzu i Mazurach do 30°C w Małopolsce. W środę jedynie mieszkańcy zachodnich krańców Polski muszą liczyć się z burzami. Nad resztą kraju – słońce. Ponownie Małopolska będzie najcieplejszym regionem. Na Pomorzu termometry pokażą 27°C. W czwartek znów pogodnie tylko na Suwalszczyźnie. Ochłodzi się na Pomorzu, gdzie słupek rtęci sięgnie 22 kresek. Na Podlasiu nadal gorąco – 30°C. Od tych bardzo wysokich temperatur będzie można odpocząć dopiero w piątek. Na wschodzie przewidywany jest przelotny deszcz i burze. Poza tym słonecznie. Temperatura maksymalna od 21°C na Pomorzu do 25°C na Podlasiu.
Weekend będzie w niektórych regionach nieco chłodniejszy – na termometrach zobaczymy do 22, 23 do 29 stopni.

 

Do 34 stopni w cieniu

13 czerwca wrócą upały. W poniedziałek na termometrach zobaczymy 31 stopni, a we wtorek słupek rtęci sięgnie aż 34 stopni w cieniu.

 

Lekkie ochłodzenie a po nim…

Temperatura w okolicach 30 stopni utrzyma się do weekendu, który znów będzie odrobinę chłodniejszy. W piątek, sobotę i niedzielę (17, 18, 19 czerwca) temperatura odrobinę spadnie i czeka nas krótkie wytchnienie od wielkich upałów. Temperatura będzie bowiem wynosiła od 20 do 26 stopni. Jednak od poniedziałku – 20 czerwca wróci do nas tropikalna aura,a na termometrach znów zobaczymy do 30 stopni.

Źródło: TVN METEO

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (9 votes cast)
Pogoda na czerwiec. Aktualizacja, 6.3 out of 10 based on 9 ratings

No Responses