Kiedy na wczasy – prognoza pogody w wakacje dla Polski

Prognoza pogody na wakacje w PolsceCo roku mamy ten sam problem. Kiedy wziąć wolne w pracy, żeby trafić na ładną pogodę? Prognoza pogody na wakacje 2011 w Polsce jest jeszcze w powijakach, ponieważ przewidywanie jej na tak odległy czas nie jest proste. EkoRadio pokusiło się o pierwsze prognozy pogody dla Polski.

 

Prognoza pogody wg EkoRadia:

 

Maj

Dość nietypowy i trudny do przewidzenia dla synoptyków okazał się maj. Pierwsze prognozy mówiły o upalnej majówce. Dobrze pamiętamy jak się te zapowiedzi skończyły: bardzo zimna i deszczowa Majówka 2011. Na temat maja oraz Świąt Wielkanocnych pisaliśmy więcej w artykule pt. Pogoda na Święta Wielkanocne i Majówkę 2011.

Teraz synoptycy ponownie prognozują wielkie upały na drugą połowę maja, nawet do +30 kresek pod koniec miesiąca o czym piszemy w artykule pt. Prognoza na drugą połowę maja. Będzie upalnie!

 

Czerwiec

Rekordowo upalny czerwiec. W pierwszej połowie miesiąca – większość dni słonecznych i ciepłych. Druga połowa czerwca, kiedy temperatury mogą przekraczać wartość 35, 38 stopni – jest to bardzo silna hipoteza około 95 procent. Jeśli także pierwsza dekada będzie gorąca, wówczas czerwiec ma szansę pobić wszelkie rekordy temperatury i stać jednym z najgorętszych, lub wręcz najgorętszym czerwcem w ostatnich 100 latach!
Sprawdzalność pogody na czerwiec okazała się niestety również nietrafiona, jednak już w mniejszym stopniu. O pogodzie na czerwiec pisaliśmy w artykułach: Pogoda na czerwiec czyli okulary plus parasolka„, „Pogoda na Boże Ciało i długi weekend czerwca„, „Pogoda na koniec czerwca. Będzie zimno.” oraz „Pogoda na czerwiec. Aktualizacja„.

 

Lipiec

Wymarzony miesiąc na urlop. Pierwsza połowa lipca nadal z rekordowymi upałami, nadal okresami temperatury mogą przekraczać wartość 35 stopni! (hipoteza 80- 90 procent).
Wymarzony miesiąc na urlop? Tak miało być pięknie i te hipotezy 80-90%… Skończyło się na 14-18 stopni Celsjusza w pierwszy weekend lipca o czym piszemy w artykule pt.Pogoda na lipiec. Idzie zimno

 

Sierpień

Chłodno i nieprzyjemnie. Początek miesiąca dość pogodny, choć prócz dni słonecznych zdarzą się chłodniejsze, z bardzo wilgotnym powietrzem. Słońce wraca od połowy miesiąca, ale trzecia dekada będzie nieprzyjemna, zimna, pochmurna, z deszczem.

Wygląda na to, że w przeciwieństwie do lipca sierpień będzie słoneczny i upalny o czym piszemy w artykule pt. Pogoda na sierpień. Wróci do nas prawdziwe lato

Wrzesień

Słoneczna pogoda. Początek miesiąca z lekkim zachmurzeniem, ale padać będzie niewiele. Bardzo wysokie temperatury także zapanują w trzeciej dekadzie września na granicy upałów wówczas temperatury mogą przekroczyć 25, 28 stopni.

Wrzesień jest jednym z „najlepiej trafionym” przez synoptyków miesiącem. Szkoda, że w wakacje takiej skuteczności nie zobaczyliśmy. O wrześniowej pogodzie pisaliśmy w artykułach pt. „Pogoda na początek września. Będzie mokro i chłodno” oraz „Prognoza pogody na drugą połowę września”

 

Październik

Cały październik zapowiada się niestety paskudnie. Będzie spore zachmurzenie, dużo dni szarych, ponurych, z mgłami i opadami. Październik będzie przypominać listopad i to niezbyt przyjemnym wydaniu.

 

Listopad

Słońce i ciepło. Początek listopada lekko pochmurny, ale padać będzie mniej niż w październiku. W pozostałej części miesiąca, od drugiej dekady powinna być bardzo ładna pogoda: dużo dni słonecznych i ciepłych.

 

Grudzień

Początek bardzo ładny: słońce, rześkie powietrze. Od 5 do 12 grudnia 2011 roku ma trwać fala rekordowych mrozów. Nocami przymrozki. W drugiej dekadzie coraz więcej chmur. Od połowy miesiąca – zima: drobne opady i niewielki mróz. Śniegu nie będzie wiele, lecz święta zapowiadają się białe.

 

Jak zastrzegają synoptycy Ekoradia zaprezentowana tutaj prognoza będzie niestety podlegała ewentualnej korekcie, natomiast 5 powyższych punktów bez względu na wcześniejszy przebieg aury pozostanie bez zmian.

Źródło: gp24.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.4/10 (13 votes cast)
Kiedy na wczasy - prognoza pogody w wakacje dla Polski, 6.4 out of 10 based on 13 ratings

10 komentarzy

 1. Dominika Wawa 25 marca 2011
 2. kinga 25 marca 2011
 3. Kondziu 17 kwietnia 2011
 4. Wakacyjny 17 kwietnia 2011
 5. jeresi@orange.pl 11 lipca 2011
 6. Pogoda wakacje nad morzem 16 sierpnia 2011
 7. Pogoda na Wakacje 21 października 2011
 8. Tosia 24 października 2011
  • Wakacyjny 24 października 2011
 9. Kornel 10 listopada 2011