canadian generic viagra
// Czytasz...

Długi weekend i nie tylko

Kiedy na wczasy – prognoza pogody w wakacje dla Polski

Prognoza pogody na wakacje w PolsceCo roku mamy ten sam problem. Kiedy wziąć wolne w pracy, żeby trafić na ładną pogodę? Prognoza pogody na wakacje 2011 w Polsce jest jeszcze w powijakach, ponieważ przewidywanie jej na tak odległy czas nie jest proste. EkoRadio pokusiło się o pierwsze prognozy pogody dla Polski.

 

Prognoza pogody wg EkoRadia:

 

Maj

Dość nietypowy i trudny do przewidzenia dla synoptyków okazał się maj. Pierwsze prognozy mówiły o upalnej majówce. Dobrze pamiętamy jak się te zapowiedzi skończyły: bardzo zimna i deszczowa Majówka 2011. Na temat maja oraz Świąt Wielkanocnych pisaliśmy więcej w artykule pt. Pogoda na Święta Wielkanocne i Majówkę 2011.

Teraz synoptycy ponownie prognozują wielkie upały na drugą połowę maja, nawet do +30 kresek pod koniec miesiąca o czym piszemy w artykule pt. Prognoza na drugą połowę maja. Będzie upalnie!

 

Czerwiec

Rekordowo upalny czerwiec. W pierwszej połowie miesiąca – większość dni słonecznych i ciepłych. Druga połowa czerwca, kiedy temperatury mogą przekraczać wartość 35, 38 stopni – jest to bardzo silna hipoteza około 95 procent. Jeśli także pierwsza dekada będzie gorąca, wówczas czerwiec ma szansę pobić wszelkie rekordy temperatury i stać jednym z najgorętszych, lub wręcz najgorętszym czerwcem w ostatnich 100 latach!
Sprawdzalność pogody na czerwiec okazała się niestety również nietrafiona, jednak już w mniejszym stopniu. O pogodzie na czerwiec pisaliśmy w artykułach: Pogoda na czerwiec czyli okulary plus parasolka„, „Pogoda na Boże Ciało i długi weekend czerwca„, „Pogoda na koniec czerwca. Będzie zimno.” oraz „Pogoda na czerwiec. Aktualizacja„.

 

Lipiec

Wymarzony miesiąc na urlop. Pierwsza połowa lipca nadal z rekordowymi upałami, nadal okresami temperatury mogą przekraczać wartość 35 stopni! (hipoteza 80- 90 procent).
Wymarzony miesiąc na urlop? Tak miało być pięknie i te hipotezy 80-90%… Skończyło się na 14-18 stopni Celsjusza w pierwszy weekend lipca o czym piszemy w artykule pt.Pogoda na lipiec. Idzie zimno

 

Sierpień

Chłodno i nieprzyjemnie. Początek miesiąca dość pogodny, choć prócz dni słonecznych zdarzą się chłodniejsze, z bardzo wilgotnym powietrzem. Słońce wraca od połowy miesiąca, ale trzecia dekada będzie nieprzyjemna, zimna, pochmurna, z deszczem.

Wygląda na to, że w przeciwieństwie do lipca sierpień będzie słoneczny i upalny o czym piszemy w artykule pt. Pogoda na sierpień. Wróci do nas prawdziwe lato

Wrzesień

Słoneczna pogoda. Początek miesiąca z lekkim zachmurzeniem, ale padać będzie niewiele. Bardzo wysokie temperatury także zapanują w trzeciej dekadzie września na granicy upałów wówczas temperatury mogą przekroczyć 25, 28 stopni.

Wrzesień jest jednym z „najlepiej trafionym” przez synoptyków miesiącem. Szkoda, że w wakacje takiej skuteczności nie zobaczyliśmy. O wrześniowej pogodzie pisaliśmy w artykułach pt. „Pogoda na początek września. Będzie mokro i chłodno” oraz „Prognoza pogody na drugą połowę września”

 

Październik

Cały październik zapowiada się niestety paskudnie. Będzie spore zachmurzenie, dużo dni szarych, ponurych, z mgłami i opadami. Październik będzie przypominać listopad i to niezbyt przyjemnym wydaniu.

 

Listopad

Słońce i ciepło. Początek listopada lekko pochmurny, ale padać będzie mniej niż w październiku. W pozostałej części miesiąca, od drugiej dekady powinna być bardzo ładna pogoda: dużo dni słonecznych i ciepłych.

 

Grudzień

Początek bardzo ładny: słońce, rześkie powietrze. Od 5 do 12 grudnia 2011 roku ma trwać fala rekordowych mrozów. Nocami przymrozki. W drugiej dekadzie coraz więcej chmur. Od połowy miesiąca – zima: drobne opady i niewielki mróz. Śniegu nie będzie wiele, lecz święta zapowiadają się białe.

 

Jak zastrzegają synoptycy Ekoradia zaprezentowana tutaj prognoza będzie niestety podlegała ewentualnej korekcie, natomiast 5 powyższych punktów bez względu na wcześniejszy przebieg aury pozostanie bez zmian.

Źródło: gp24.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.4/10 (13 votes cast)
Kiedy na wczasy - prognoza pogody w wakacje dla Polski, 6.4 out of 10 based on 13 ratings

Polecamy

No Name Luxury Hotel & Spa
Polska Baza Noclegów - NocujZNami.pl
Hotel SPA Jawor

Ankieta

W tym roku udam się na wakacje w Polsce:

View Results

Loading ... Loading ...

Ankieta

Czy jesteście w stanie wytrzymać 7 dni bez dostępu do sieci podczas wakacyjnego wypoczynku?

View Results

Loading ... Loading ...